ПРОВЕДЕННЯ ВІДКРИТИХ ЗАНЯТЬ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ – НОВИЙ ВИКЛИК РЕАЛІЯМ СЬОГОДЕННЯ

Відкрите заняття – одна з форм контролю, метою якого є виявлення рівня професійної компетенції та педагогічної майстерності з метою подальшого удосконалення викладацької діяльності. Контроль спонукає науково-педагогічного працівника не заспокоюватися на досягнутому, а постійно самоудосконалюватися, професійно зростати. Відкриті заняття, проведені за допомогою сервісу для відеоконференцій ZOOM – це нові реалії сьогодення.

15 травня 2020 року доцентами кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Лисенко Аллою Василівною та Мізіною Ольгою Іванівною було проведено два відкриті практичні заняття з української мови за професійним спрямуванням на тему «Українська термінологія в професійному спілкуванні» та з української мови як іноземної «Полтава – духовна столиця України».

Під час заняття українські студенти проаналізували основні етапи становлення та розвитку української термінології, добирали терміни зі свого фаху, які б ілюстрували різні способи їх творення. Як зазначили майбутні філологи-перекладачі, переклад термінів з однієї мови на іншу – найскладніша проблема, адже невдалі назви можуть стати причиною спотворення наукової концепції. Микола Бочкар, Катерина Почтакова та Анна Нестеренко представили власні наукові розвідки.

Щодо іноземних студентів, то віртуальна подорож містом, в якому вони зараз живуть і навчаються, збагатила новими відомостями про духовну столицю України, заохотила до активного спілкування з українським населенням та до реальних прогулянок і екскурсій улюбленим містом після закінчення карантину.

Отже, викладачі кафедри українознавства, культури та документознавства вкотре довели, що навіть в умовах дистанційного навчання здатні до удосконалення професіоналізму, зростання педагогічної майстерності та можуть протистояти виклику сьогодення, поринувши у світ інформаційних технологій.