Покращимо екологічну ситуацію у рідному місті разом!

Наразі у розвинутих країнах світу надзвичайно популярними є принципи екологічного способу життя. Що це таке і яка від цього користь розбиралися студенти-документознавці на зустрічі з екоактивістами м. Полтави 27 листопада.

Координаторка проекту «Екоцінності», волонтерка #volunteer_community_poltava Ірина Коноз поділилася лайфхаками про те, як не продукувати сміття. Вона принципово не використовує поліетиленові пакети, натомість – пошила зручні багаторазові торбинки з тканини. Гребінець, зубна, щітка і ручка Ірини – дерев’яні. Студентам було цікаво почути розповідь про рівень застосування сортування сміття в Європі на прикладі пакетику від чаю. Папірець із назвою напою йде до макулатури, скріпка – до жерстянок на металобрухт, а заварка – на гумус.

Надзвичайно цікавою була й розповідь виконавчого директора ТОВ «Еко-Енерго Плюс», що займається переробкою твердих побутових відходів, активного поборника здорового способу життя Валентина Коробка. Він підняв важливу для нашого міста проблему Макухівського сміттєзвалища та його впливу на екологічну ситуацію в Полтаві. Розповів про тривалий час розкладання відходів, про те, що під час цього процесу виділяються токсичні речовини. Наголосив, що останнім часом у зв’язку з погіршенням екологічної ситуації в місті лікарі констатують різке зростання випадків алергічних та інших хвороб серед мешканців.

Валентин Коробко поділився ідеєю проєкту побудови сміттєпереробного заводу в області, де за допомогою піролізу буде відбуватися переробка всіх видів сміття.

Зацікавленість студентів викликала й інформація про те, що вже зараз місто отримує прибутки від переробки сміття. У процесі перегнивання з відходів виділяється метан, який часто призводить до  пожеж. Однак цей газ можна з успіхом використовувати для вироблення електроенергії. Наразі на Макухівському сміттєзвалищі побудована невеличка електростанція, яка виробляє електроенергії на 20 млн. грн. щорічно.

Упевнені, що такі зустрічі сприятимуть вихованню екологічної культури молодого покоління, а декого зі студентів, можливо, й спонукають до активної участі в проєктах, від яких значною мірою залежить майбутнє людства .

За матеріалами кафедри українознавства,

культури та документознавства