Навчально-тренувальні збори для учнів-членів МАН Полтавської області

В останній декаді жовтня відбулися навчально-тренувальні збори для учнів-членів МАН Полтавської області, у яких традиційно взяли участь у якості лекторів-тьюторів науковці Полтавської політехніки. Зокрема, д.і.н., професор, завідувач кафедри українознавства, культури та документознавства Ірина Передерій 30 жовтня 2020 р. провела заняття, які, включали лекції і практичні заняття для відділення історії Полтавської МАН. Вона розкрила юним дослідникам такі теми, як «Актуальні напрями і методи історико-краєзнавчих досліджень для учнів-членів МАН», «Архівна евристика: пошук та специфіка роботи дослідника з архівними документами й матеріалами», «Мікроісторія, історія повсякденності та усна історія як перспективні напрями науково-історичних розвідок», «Дослідницьке інтерв’ю як провідний метод Oral history». Учні також переглянули та обговорили відеолекцію «Людина Середньовіччя: Історія повсякденності», ознайомилися з навчальним фільмом «Жінки України: час і доля. Пишемо історію» на каналі Youtube та спробували скласти план-проспект власного ймовірного дослідження краєзнавчої тематики.

К.філол.н., доцент Людмила Чередник 25 жовтня 2020 р. провела заняття у секції «Кримськотатарська гуманітаристика». Юним науковцям було прзентовано лекції з таких тем: «Особливості оформлення наукових розвідок учнів-членів МАН», «Крос-культурна комунікація як перспективний тематичний напрям досліджень у кримськотатарській гуманітаристиці», «Компаративний аналіз під час дослідження творів української та кримськотатарської літератури», «Порівняльний аналіз народних казок українців та кримців», «Віртуальна екскурсія до Бахчисараю. Образ Бахчисараю у творах А. Міцкевича та Лесі Українки». У межах семінару учні, що виборювали призові місця у цій секції, ділилися досвідом своєї роботи. Також викладач відповіла на численні питання учасників семінару.